Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11389118



*

nr 1138 9118


Dan Nygård

(f. 1943), Sverige


Färglitografi, Dan Nygård (f. 1943), '4310', bladets mått: 40x28


Dan Nygård, född 1943 i Dalarna, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 oktober 2017
kl 20:41:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/10 18:18:30 1      100 kr
23/10 17:50:07 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Dan Nygård

Dan Nygård, född 1943 i Dalarna, svensk målare.

Läs mer om Dan NygÃ¥rd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan nygård färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr